Loading...

16. nädala uudiste ülevaade

Home / Blogi / 16. nädala uudiste ülevaade

Ülevaade 16. nädala elatisega seotud uudistest ja meediakajastusest.

Uudised

Isa: „Peaksin ma lastele ütlema, et ema armastab neid 140 euro eest?“ (tasuline)

19.04.2018 ohtuleht.ee
“Sel ajal, kui ema pidutses, veetsid tema poeg ja tütar tihti tunde ja isegi päevi omapäi. Lõpuks jõudsid lapsed turvakodusse. Alles siis õnnestus isal saada lapsed enda juurde elama.”

Mehed selgitavad: miks mees hülgab pere, kui asjad keeruliseks lähevad? Kelle eest ta tegelikult põgeneb?

20.04.2018 naistekas.delfi.ee
“Pigem ta läheb naise juurest ära. Lapsed on energeetiliselt meiega hästi seotud ja ma arvan, et on vähe isasid, kes oma lapsi ei armasta, seal peab kindlasti mingi muu põhjus olema. Sageli elatakse laste pärast ka sellistes suhetes, mis üldse ei toimi aga haiget teeb lastele rohkem ikka katkine suhe — lapsed tunnetavad seda.”

Õigusabi

Kuidas vormistada pärast lahutust kulude jagamine ja lapsele makstav summa?

18.04.2018 vastused.ee
“Kokkulepped, mis puudutavad lapse elatisraha ja suhtlemiskorda, võib sõlmida lihtkirjalikult, see ei vaja notariaalset vormi. Kohtusse pöördumiseks on alust siis, kui vanemad omavahel kokkuleppele ei saa.”

Kas isal on õigus vähendada laste elatist põhjendusega, et teeb lastega reisil olles kulutusi?

18.04.2018 vastused.ee
“Üldise põhimõtte järgi on elatise vähendamiseks alust siis, kui elatist saava vanema kulutused vähenevad selle arvelt, et lapsed viibivad lahus elava vanemaga.”

Vanemahüvitise suuruse arvutamise reeglid

20.04.2018 oiguskantsler.ee
“Riigikogu on valinud [vanemahüvitise suuruse arvutamisel] lahenduse, mille järgi lähevad arvesse lapse sünnile eelnenud kalendriaasta 12 kuu sissetulekud. Selle alusel arvutatakse inimese ühe kuu keskmine sissetulek, millest lähtutakse vanemahüvitise maksmisel.”