Loading...

29. nädala uudiste ülevaade

Home / Blogi / 29. nädala uudiste ülevaade

Ülevaade elatisega seotud uudistest ja meediakajastusest 16.07.2018 – 22.07.2018.

Lubja kohtuhoones alustatakse tööd uuel nädalal

13.07.2018, just.ee
“[Alates 16.07.2018] alustavad Harju maakohus, Põhja ringkonnaprokuratuur ning registrite ja infosüsteemide keskus tööd Lubja tänava uues kohtuhoones, mis on kaasaegne ning arvestab inimeste vajadustega.”

Isa lahutuse järel hääbunud suhetest lastega: mu lapsi valdab ükskõiksus minu suhtes ja mind valdab ükskõiksus nende suhtes

16.07.2018, naistekas.delfi.ee
“Ma maksan oma alimendid lõpuni ning siis lasen suhetel lõplikult hääbuda. Ma poleks kunagi osanud mõelda, et ma astuksin sellise sammu, aga täna on seis selline. Mu lapsi valdab ükskõiksus minu suhtes ning mind valdab ükskõiksus nende suhtes.”

7 asja, millele mõelda enne eluasemelaenu võtmist

19.07.2018, seb.ee
“Ennetades panga küsimusi, arvutage täpselt kokku kõik praegused võlad ja väljaminekud: krediitkaardid, autoliising, õppelaen, alimendid jms. Kas teil on eluasemelaenu sissemakseks vajalik summa olemas või peaksite enne seda mõnda aega koguma?”

Kohtunik: inimesed väidavad tihti, et ei suuda miinimumelatist maksta, kuid kulutavad suuri summasid õigusabile

19.07.2018, epl.delfi.ee
“Pika staažiga kohtunik kinnitab intervjuus, et praegune elatissüsteem ei taga alati laste vajaduste täitmist. Osal vanematel ongi raske oma lapsi rahaliselt toetada, kuid osa üritab oma sissetulekut varjata.”

Mehed, pingutage voorusevööd

19.07.2018, epl.delfi.ee
“Elatisvaidlustes tundub arutelude põhjal olevat ainult ühte tüüpi isasid – selliseid, kes saavad ümbrikupalka, sõidavad ringi udupeene mersuga ja viivad uue pruudi Bahamale puhkama ning ainult ühte tüüpi emasid – selliseid, kes lasevad endale elatisraha eest juuksepikendusi ja kunstküüsi panna.”

Nördinud naine: Eksmees tegeleb vaid lapse lõbustamise, mitte kasvatamisega

16.07.2018, perejakodu.delfi.ee
“Nädalalõppudel koos isaga võetakse ette aga palju põnevat: käiakse kinos ja poodlemas, süüakse restoranis ja kohvikus. Isa juures õppimist ei toimu ja puudub ka täpne päevaplaan. Nii jääbki lapsele mulje, et kõik tore toimub isaga ja kodus pole midagi lõbusat.”