Loading...

30. nädala uudiste ülevaade

Home / Blogi / 30. nädala uudiste ülevaade

Ülevaade elatisega seotud uudistest ja meediakajastusest 23.07.2018 – 29.07.2018.

Rangemate meetmetega elatisvõlgnike survestamine tasub Justiitsministeeriumi hinnangul ära, kohtutäiturid nii ei arva

23.07.2018, err.ee
“Elatisvõlgnike survestamine, mille kohaselt on võimalik peatada võlgniku teatud õigused on Justiitsministeeriumi sõnul pannud vanemad elatist maksma. Kohtutäiturite sõnul aga ei ole süsteemist kasu.”

Reporter: Mida teha rongaisadega?

23.07.2018, reporter.postimees.ee
“Eestis on üks suur häda, nimelt paljud lahkuläinud lapsevanemad ei maksa oma lapsele elatisraha. Loomulikult on üle 90 protsendi alimentide mittemaksjatest mehed. Mida siis teha selliste isadega?”

Kohtutäiturite sõnul pole senised meetodid elatisvõlglaste vastu tõhusad

24.07.2018, postimees.ee
“See süsteem võiks paremini töötada sellisel juhul, kui kohtutäitur saadab avalduse ära ja kohus peatab avalduse alusel isiku lubade kasutamise õiguse ja see on peatatud staadiumis seni, kuni rahad on ära makstud, aga täna me oleme loonud võimaluse, et see peab olema justkui põhjendatud avaldus, kohtutäitur peab seda kõike põhjendama.”

Kohtutäiturite sõnul pole senised meetodid elatisvõlglaste vastu tõhusad

24.07.2018, err.ee
“Viimased paar aastat on riik elatisvõlgnikke survestanud neile väljastatud lubade piiramisega, kuid justiitsministeeriumi hinnangul on selle aja jooksul hakanud ligi 9000 võlgnikust oma lastele raha maksma veidi üle 400. Kohtutäiturid leiavad, et sellisel kujul süsteem ei tööta.”

Enne, kui vana ust pole korralikult kinni pandud, ei saa uut avada

24.07.2018, peregasoome.blogspot.com
Kui eelmisest mehest lahku läksin, siis ei küsinud ma temalt isegi konkreetset elatist. Ütlesingi, et maksku täpselt nii palju, kui südametunnistus maksta käsib. Juba kaksteist aastat on summa olnud täpsel sama suur ja see pole pooltki Eesti miinimum elatisest. Teise naisega tal nii hästi läinud ei ole, sest see pressib temalt iga võimaliku sendi välja ja kui maksepäev natuke üle läheb, siis saadetakse juba sõnumeid. Ma ei ole tegelikult suuremast elatisest puudust tundnud ka, sest minu jaoks on tähtsam olnud head suhted. Raha on teadu pärast see, mis inimesi riidu ajab ja mina valisin selle tee, et lapsel oleks vanemad, kes omavahel hästi läbi saavad. Nii ongi olnud 😉

Mees õpetab: ainult neid lihtsalt põhitõdesid järgides suudab mees elada stressivabalt

25.07.2018, naistekas.delfi.ee
“Kui mehel ei õnnestu saavutada laste hooldajaõigust, siis mees maksab lastele alimente ja üritab olla laste jaoks nii palju isa kui võimalik. Kui peaks juhtuma, et naine teeb kõik, et takistada isal lapsega suhtlemist, siis mees maksab ikkagi alimente, kuid eemaldub laste ning naise elust.”

Elatisraha ja uus elukaaslane

26.07.2018, foorum.perekool.ee
Vastavalt perekonnaseadusele on vanem kohustatud oma last üleval pidama (elatist maksma) tingimusteta st ei ole oluline, kellega koos elab lapse II vanem, kas tal on elukaaslane või on ta abiellunud vms.

Alimendid ja tsekkide nõudmine

27.07.2018, foorum.perekool.ee
“Mingeid makse ei lähe maha. 250 ongi ametlik miinimum ja mingeid tsekke vaja ei ole.”