Oktoobri uudiste ülevaade

Oktoobri uudiste ülevaade

Oktoobri uudiste ülevaade
Alimendid.ee
30.10.2016  /  2 minuti lugemine

Sven Sester: kasvueelarve ja majanduskasv

11.10.2016 / online.le.ee

"Käivituv elatisabi fond tagab, et laps saab vähemalt osa maksmata elatisrahast kätte. Kui arvesse võtta veel vanemahüvitised, toimetulekutoetused ning vajaduspõhised peretoetused, tähendab see et lastega perede toimetulek paraneb ja üha vähem tähendab laste kasvatamine perele vaesuslõksu sattumist."

Õigusapteek avab uksed Lasnamäe Linnosa Valitsuses

23.10.2016 / pealinn.ee

"Lasnamäe Linnaosa Valitsuse esimese korruse saalis (Pallasti tn 54) 27.oktoobril antakse tasuta õigusabi (perekonnaõiguse ja elatisraha nõuete alal). Õigusabi antakse eesti ja vene keeles. Nõustamine toimub kell 10-14 ja kliente teenindatakse elavas järjekorras."

Mida teha elatisabi saamiseks?

26.10.2016 / postimees.ee

"Uus elatisabi seadus jõustub 1. jaanuaril 2017. Mida teha, et uuele aastale muretumalt vastu minna ning kuidas kindlustada enda lapsele elatisabi?"

Puust ja punaseks: kuidas toimib uus elatisabisüsteem?

26.10.2016 / naine24.postimees.ee

"Järgmise aasta jaanuarist saab üksinda last kasvatav vanem hakata oma lapsele taotlema igakuist elatisabi. Kuidas aga bürokraatiamasinast läbi murda ning millised on täpsed sammud, mida vanem ette peaks võtma?"

Miljonär maksab lapsele elatist 93 senti kuus

26.10.2016 / ekspress.delfi.ee

"Jõukas ettevõtja sai juba teist korda kriminaalsüüdistuse, sest hoidub lapsele elatise maksmisest kuritahtlikult kõrvale. Tema võlg poja ees on ligi 18 000 eurot."

Toetades vanemaid: ohu märgid I

29.10.2016 / objektiiv.ee

"Isad on kodus moraalselt nõrgad eeskujud. Nad ei õpeta lastele enesekindlal ja eesmärgipärasel moel, kuidas õigel ja valel vahet teha. Seetõttu ei valmista nad lapsi ette hilisemaks eluks väljaspool kodu, kui tuleb pidevalt langetada moraalseid valikuid. Selle asemel delegeerib isa “laste asjadega” tegelemise emale. Lastele paistab selline isa tavaliselt salliva, tsipake igava sõbrameheliku tüübina. Või veidi vanema semuna. Kodus ta tavaliselt lõõgastub ja pühendub vaid sellele, mis talle meeldib (vahib telekat, surfab netis vms). Kuna lapsed ei näe isa pea kunagi tööd tegemas, ei ole neil ettekujutust, kuidas üldse isa perekonnale elatist teenib või mida elatise teenimine üleüldse tähendab. Oma abikaasa vastu ta erilist austust ega tänulikkust üles ei näita, mistõttu jätab ka ema lastele nõrga ja tähtsusetu mulje."