Juuni uudiste ülevaade

Juuni uudiste ülevaade
Alimendid.ee
30.06.2021  /  2 minuti lugemine

Pahased lapsevanemad: kergendada elatise maksjate elu laste arvelt on ebaõiglane

04.06.2021 / ohtuleht.ee

"Last kasvatavaid vanemaid pahandab, et riik plaanib kohtu välja mõistetud elatise summat uue eelnõu jõustudes automaatselt kahandada."

Laste elatisraha seotus miinimumpalgaga tekitab probleeme

04.06.2021 / raha.geenius.ee

Justiitsminister Maris Lauri sõnul on kerkinud küsimus, kas enne planeeritud seadusemuudatuse jõustumist kohtulahendiga välja mõistetud elatise automaatne vähenemine on põhiseadusega vastuolus või mitte. Ta kinnitas, et otsitakse kompromissi võimaliku üleminekusätte loomiseks ning lahenduse leidmiseks, mida õigusspetsialistid tunnistaksid põhiseadusele vastavaks.

Arvo Kiuru: kas tõesti on 100 eurot lapsele parem kui 193 eurot?!

06.06.2021 / aripaev.ee

Praeguse elatise aruteludest kumab välja argument, et lapselt võetakse midagi ära. Sageli ei vasta see tõele, kirjutab MTÜ Ühendus Isade Eest juhatuse liige Arvo Kiuru.

Liisa Pakosta: elatisraha pole kaugeltki kogu elu, ehkki abiks ikka. Voliniku lauale jõudnud lood

09.06.2021 / aripaev.ee

Elatisrahaga seonduv on seest palju suurem mure kui väljast, sest siia on kokku langenud kogu perekondade lagunemise traagika. Lapse saamisega seonduvad riskid on nii suured, et võib tekkida lausa küsimus, miks meil on kohustuslik liikluskindlustus, aga mitte analoogset lapsekindlustust.

Lembit Auväärt: täiskasvanud laps väärib elatist alaealistega samadel tingimustel

11.06.2021 / postimees.ee

Praegu pole seadus ei ole ette näinud seda, kuidas arvestada elatist õpinguid jätkavale täisealisele lapsele, kirjutab jurist Lembit Auväärt.

Isa on neli korda oma lastelt kohtu kaudu ülalpidamist nõudnud

UUDIS15E_PÄEV.06.2021 / epl.delfi.ee

"Nüüdseks täiskasvanud lapsed, keda isa kasvatamisel ei toetanud, pidid kohtus käimisele kulutama mitusada eurot."

Laste elatisraha pärast jätkuvad tulised vaidlused

18.06.2021 / aripaev.ee

Justiitsministeerium kutsub kokku täiendava ümarlaua, sest osa huvigruppidest pole rahul elatisraha eelnõuga. Nende meelest päästab praegune eelnõu võlgnikke, aga teeb lapsed vaesemaks.

Eelnõu võimaldaks tagantjärele juba välja mõistetud elatisi vähendada

25.06.2021 / pealinn.ee

Justiitsministeeriumis ettevalmistatud laste elatisraha eelnõu kohaselt kuuluksid teatud vahemikku jäävad kohtuotsusega välja mõistetud summad automaatselt vähendamisele. Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammi kohaselt peaks miinimumelatist puudutav eelnõu valitsusse jõudma septembris.