Elatise uudised veebruaris

Elatise uudised veebruaris

Alimendid.ee
Alimendid.ee
03.03.2023  /  1 minuti lugemine

Elatisraha hooldekodus viibijale

19.02.2023 / juura.ee

Olenemata sellest, kas tegemist on hooldekodu arvega või kohtu poolt abivajavale vanemale välja mõistetud elatisega, mõlemal juhul pole tulumaksuga midagi teha.

Ülalpidamiskohustused perekonnas

20.02.2023 / eesti.ee

Alaealise lapse ülalpidamise kohustus on esmajoones lapse vanematel. Lapse vanavanematele võib ülalpidamiskohustus laieneda, kui alaealise lapse vanemad mingil põhjusel oma ülalpidamiskohustust ei täida.

Riigikohus: ühine hooldusõigus ei tähenda, et lapse huvides on veeta mõlema vanemaga võrdselt aega

28.02.2023 / emmedeklubi.ee

Riigikohus leidis, et vanemate ühine hooldusõigus ei tähenda automaatselt seda, et vanematel on lahuselu korral õigus lastega suhelda võrdse aja jooksul. Lapsel on küll õigus isiklikult suhelda mõlema vanemaga ning mõlemal vanemal on kohustus ja õigus suhelda lapsega isiklikult, kuid see ei tähenda, et laps peaks veetma mõlema vanemaga võrdselt aega. Laste elukorraldus peaks lähtuma sellest, mis on parem lapsele. Kui vanemad ei jõua selles kokkuleppele, määrab vanema ja lapse suhtlemise korra kohus.

Riigikohus: lastega suhtluskorda määrates tuleb eelistada laste huve, mitte lahus elava vanema soove

28.02.2023 / epl.delfi.ee

Pärast 2022. aastal kehtima hakanud uut elatise määramise korda, on tekkinud eriline huvi suhtluskorra ümbermääramise ja elatise vähendamise vastu. Suhtluskord on nüüd vaidlusobjektiks seetõttu, et vähendada elatist. Elatise vähendamise nõudeid on esitatud kohtule ja esitatakse järjest juurde. Vähendamise soove esitatakse eriti mitmelapseliste perede puhul, et viia see miinimum vastavusse seadusjärgse miinimumiga.