Loading...
Skip to Content

Kuidas nõuda lapsele elatisraha?

Alimendid ehk elatis on lapse ülalpidamiseks mõeldud raha, mida peab maksma last mittekasvatav vanem. Kui laps on alaealine, tuleb elatist maksta seadusega sätestatud miinimummääras ehk 292 eurot kuus. Elatisraha tuleb maksta iga kalendrikuu eest ette, sularahas või ülekandega otse last kasvatavale vanemale. Miinimummäärast vähem tohib elatist maksta ainult last kasvatava vanema nõusolekul.

Kui vanem lapsele elatist ei maksa, maksab ebaregulaarselt või miinimumist vähem, siis on tegemist ülalpidamiskohustuse rikkumisega. Sellisel juhul tuleb võtta vanemaga kirjalikult ühendust ning nõuda ülalpidamiskohustuse täitmist.

Juhul kui Te olete olukorras, kus hoolimata kirjalikust pöördumisest vanem ülalpidamiskohustust ei täida, annab ainult katteta lubadusi või vaidleb nõudele vastu, siis tuleks kaaluda kohtusse pöördumist. Lihtsustamaks kohtu kaudu elatisraha nõudmist, pakume võimalust koostada kiirelt ja lihtsalt korrektse hagiavalduse alaealisele lapsele igakuise elatise ja elatisvõla nõudmiseks.

Hagiavalduse koostamiseks palun sisestage andmed ja vastake lihtsatele valikvastustega küsimustele. Andmete põhjal koostame korrektse, täpselt Teie vajadustele vastava dokumendi. Elatishagi koosneb 5-7 leheküljest ning see sisaldab asjaolude kirjeldust, elatisvõla arvutuskäiku, viiteid asjakohastele õigusaktidele ja kohtupraktikale.

Koostatud hagiavalduse saadame Teile e-postiga 5 minuti jooksul pärast andmete sisestamist. Seejärel saate dokumendiga tutvuda, selle allkirjastada ja edastada koos lapse sünnitõendiga kohtule. Juhul kui Teil tekib hagiavalduse või kohtusse pöördumisega seoses küsimusi, saate alati meiega ühendust võtta ja juristiga konsulteerida.

Hagiavalduse koostamise tasu on 199 eurot. Arve väljastame automaatselt pärast andmete sisestamist, mille saate tasuda 7 päeva jooksul.Teenuse kirjeldus

Elatishagi koostamiseks sisestage andmed, tutvuge Teile koostatud dokumendiga ning edastage hagiavaldus digitaalselt allkirjastatuna kohtule.

Sisesta andmed

Vastake lihtsatele küsimustele ning sisestatud andmete põhjal koostame täpselt Teie vajadustele vastava hagiavalduse.

Tutvu dokumendiga

Koostatud hagiavalduse saadame Teile mõne minuti jooksul e-postiga, mille järel saate rahulikult dokumendi läbi lugeda.

Saada kohtule

Dokumendiga tutvumise järel saate hagiavalduse allkirjastada ning edastada selle vastavalt antud juhistele kohtule.

Kliendid meist

Aitäh, et mulle nii suureks toeks ja abiks olite! Üksinda ei oleks ma kindlasti julgenud seda teekonda ette võtta.😇

Mailis, Tallinnast

Kliendid meist

Ma tänan Teid meeldiva vestluse eest. Pöördun Teie poole kindlasti uuesti, kui mul peaks tulevikus jälle abi vaja minema.🌞

Tuuli, Pärnust

Kliendid meist

Suur suur tänu, et mind nii palju abistasite. Nüüd tean, kuidas asjaga edasi minna.😊

Mirtel, Tallinnast

Kliendid meist

Tahtsin teada anda, et täna tuligi esimene laekumine. Tänan Teid abi eest!

Kätlin, Tallinnast

Kliendid meist

Oleks ma ennem teadnud, et elatise nõudmine nii lihtne on, oleksin alustanud sellega palju varem. Soovitan Teie teenust kindlasti ka teistele.

Keiu, Tallinnast

Hagiavaldus

Elatishagi on 6-leheküljeline juriidiline dokument, milles sisaldub kõik vajalik kohtu kaudu alaealisele lapsele elatisraha nõudmiseks.

1 lapsele

Hagiavaldusega saate nõuda elatisraha maksmist ühele alaealisele lapsele.

Elatis 292€ kuus

Nõutava elatise suuruseks on kehtiv elatise miinimummäär ehk 292 eurot kuus.

Asjaolude kirjeldus

Hagihoiatuses on kirjas kõik vajalikud asjaolud kohtu kaudu elatisraha nõudmiseks.

Igakuine laekumine

Hagiavaldusega saate nõuda elatisraha maksmist iga kalendrikuu eest ette.

Elatisvõlg

Hagiavaldusega saate nõuda elatisvõla maksmist kuni 12 kuu ulatuses.

Kohtupraktika

Hagiavalduses on kirjas vajalikud viited asjakohastele Riigikohtu lahenditele.

Õigusaktid

Hagiavalduses on kirjas vajalikud viited asjakohastele õigusaktidele ja sätetele.

Täiendused

Juhul kui soovite hagiavalduses midagi muuta, aitame kõikide muudatuste tegemisel.

Hind

Hagiavalduse koostamise tasu on 199 eurot. Teenuse arve väljastame automaatselt pärast andmete sisestamist, mille saate tasuda 7 päeva jooksul.
Hagiavaldus

Hagiavaldus

Hagiavaldus alaealisele lapsele kohtu kaudu elatisraha nõudmiseks

  • Dokument kätte 15 minutiga
  • Juristi konsultatsioon
  • Tasumine 7 päeva jooksul
199
hind kokku

Küsimused & vastused

Kui Teil on küsimus, millele allpool vastatud ei ole, palun kirjutage meile aadressile info@alimendid.ee. Vastame Teile 1 tööpäeva jooksul.
Mis on hagiavaldus?
Hagiavaldus on dokument, mille saate esitada kohtule ja nõuda ülalpidamiskohustust rikkuvalt vanemalt elatise (ja elatisvõla) välja mõistmist.
Mis on hagiavalduses kirjas?
Hagiavaldus koosneb 6 leheküljest ning selles on kirjas kõik vajalik kohtu kaudu elatisraha nõudmiseks: asjaolud, õiguslikud põhjendused, resolutsioon, menetluslikud seisukohad, elatisvõla arvutuskäik, ülevaade seadusjärgsest ülalpidamise andmise korrast ning viiteid asjakohastele õigusaktidele ja kohtupraktikale.
Kuidas hagiavaldust koostada?
Hagiavalduse koostamiseks sisestage andmed ja vastake lihtsatele küsimustele, mille järel saadame korrektse hagiavalduse Teie e-postile.
Kui suurt elatist ma hagiavaldusega nõuan?
Hagiavaldusega nõuate elatisraha vastavalt kehtivale elatise miinimummäärale ehk 292 eurot kuus.
Mitmele lapsele ma elatist nõuda saan?
Hagiavaldusega saate nõuda elatisraha ühele alaealisele lapsele. Juhul kui soovite nõuda elatist mitmele lapsele, siis palun andke meile teada ning teeme dokumenti vastavad täiendused.
Kui palju teenus maksab?
Hagiavalduse koostamise tasu on kokku 199 eurot.
Kuidas toimub maksmine?
Teenuse arve väljastame koos hagihoiatusega. Arve saate tasuda 7 päeva jooksul ülekandega arvel märgitud märgitud rekvisiitidel.